Tel : +90 (262) 646 44 73 | E-Posta: [email protected]

Emin Medikal Gebze / Kocaeli

Cpap

CPAP Nedir ?
Devamlı Pozitif Havayolu Basıncı (CPAP-Continuous Positive Airway Pressure) okunuşu “sipap” şeklindedir. CPAP cihazı esasen havayı artırılmış basınç ile ileten bir pompadır. Bu tedavinin temel şekli, tüm gece boyunca sabit ve ya yoğun basınç ileten sabit CPAP terapisidir. Hastanın havayoluna göre değişerek gece boyunca basıncı ayarlayan Otomatik Pozitif Havayolu Basıncı (APAP-Automatic Positive Airway Pressure) alternatif tedavi yöntemidir. Diğer bir alternatif ise eksale durumunda daha az basınç inhale durumunda daha yüksek basınç sağlayan Bi-Level Terapi (BiPAP) dir. CPAP kullanıcıları için en konforlu seçenek yüksek basınç sağlayan cihazlardır.

CPAP Cihazı Nedir ?
CPAP cihazı odadaki havayı toz filtresinden geçirerek emen ve emdiği bu havayı önceden ayarlanmış bir basınçta üfleyen bir pompadan oluşan bir akış jeneratörüdür. Bu basınç kişisel ihtiyaçlara göre çeşitlilik gösterebilir. Doktorunuz uyku tetkikleriniz sırasında belirlenen ve sizin için gerekli basıncı reçete edecektir. Birçok CPAP cihazı erteleme zamanlayıcısına veya rampa sistemine sahiptir. Bu özellik hastanın uykuya dalarken düşük basınçtaki havaya alışmasını sağlar. Cihaz daha sonra kademeli olarak önceden ayarlanmış basınca ulaşır. CPAP cihazları genel olarak evde kullanılmasına rağmen, seyahatlerinizde de yanınızda bulundurabilirsiniz. Birçok CPAP cihazı 110-240V arasında otomatik geçiş olanağı sağlayan üniversal güç kaynağına sahiptir. Ayrıca özel adaptörler kullanılarak araçlarda da çalıştırılabilir. CPAP kullanımı bazı hava yolları şirketleri tarafından da onaylanmıştır fakat havayolu şirketiyle belirli uçuşlarda cihazın kullanımı için detaylı anlaşmaları yapmalısınız.

Auto Cpap cihazına Emin Medikal'den ulaşabilirsiniz.

Aksesuarlar ve yedek parçalar hakkında daha detaylı bilgi almak ,sorularınız ve sorunlarınız için 7 gün 24 saat aktif iletişim numaralarımız ;

0(507) 812 10 77
0(530) 774 85 07